Monika Rang

tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed!

Monika Rang pakub klientidele nii lümfiteraapia kui ka  massaaži teenust, kehahooldusi ja pediküüri teenust. Monika tegusteb põhikohaga Viljandis ja rõõmustab siiralt nii kliente kui ka Kliiniku meeskonnakaaslasi kui ta taas Tallinna tuleb. Monika juurde saab tulla nii klassikalisse kui ka kombineeritud massaaži, muidugi lümfimassaaži, lisaks pakub ta klientide suureks rõõmuks väga tõhusat meemassaaži ja eriti luksuslikku šokolaadimassaaži. Monika on ka väga hinnatud pediküüri teenuse pakkuja ning tema kliendid kirjeldavad teda kui kõige säravamat ja rõõmsameelsemat inimest, kes teeb jalad ja keha korda ning hinge rõõmsaks.

Monika tähistab 13.novembril oma sünnipäeva. Uurisime temalt sel puhul, kuidas ta sattus oma eriala peale ja miks ta nii väga oma tööd armastab.

Kuidas sattusid teraapiamaailma?

Sattusin teraapiamaailma 2005. aasta jaanuaris, mil läksin õppima massaaži põhikursusele Tartusse. Olin ka enne veidi huvi tundnud kogu meditsiini ja alternatiivmeditsiini maailma suhtes. See on teema, mis tekitas minus sisemise leegi sellest kohe veel rohkem teada saada.

Minu ämm oli sellel ajal velsker-ämmaemand. Tema kõrval nägin palju erinevaid haigusi ja nende ravi. Ka tema läks mingil ajal edasi õppima massaaži ja mina tema jälgedes. Olen tohutult tänulik talle selle eest.

Lümfimassaažiga oligi mul esmane kokkupuude 2005, mil meie kursusel oli nö üheks massaaži liigiks lümfimassaaž. Sellel kursusel tekkis mul teadmine, et tahan seda kindlasti tulevikus põhjalikumalt õppida. See tekitas minus aukartust. Otsustasin, et peaksin enne inimestega töötama ja kehi tundma õppima, misjärel saan süüvida lümfimassaaži. Põhjalikumate õpinguteni jõudin alles 2015, mil Raili korraldas lümfimassaaži kursust Ida-Tallinna keskhaiglas. Sain seal jala ukse vahele. Eelnevalt mõtlesin, et ainus, kelle juurde lähen õppima, on Raili Raik. Tema pühendumine ja kirg oma töö vastu on mindki väga palju inspireerinud. Alustasin 2015 lümfimassaaži kursusega (MLD) ja jätkasin lümfiteraapia kursusega (KFT).

Miks Sulle meeldib see valdkond? Kuidas saad Sina inimesi aidata oma erialal?

Lümifimassaaž ja teraapia meeldivad mulle enim sellepärast, et tulemust on kohe näha. Saab kohe positiivse tagasiside. See teraapia liik on vajalik. Sellest peaks inimestele rohkem rääkima. Tihti on nii, et inimene kaebab küll jalgade väsimust ja valu, aga kui küsida, kas ta jalad tursuvad, siis vastatakse, et seda probleemi ei ole. Patsiendiga kohtudes märkan aga otsemaid turseid. Nad lihtsalt ei teagi, mis see on, sest niimoodi on koguaeg olnud. Kui turse alaneb, on nad hiljem ise väga professionaalsed jälgijad, kuidas neil tursed tekivad. Koos proovime leida ka lahendusi, mis neid aitavad vältida.

Kas inimestel on ka mõni kindel lemmik-teenus, mille pärast ikka ja jälle sinu juures käiakse?

Mulle meeldib tööd teha niimoodi, et mul on kliendiga pandud aeg, aga kombineerin teenuse vastavalt sellele, mida oleks vaja teha. Väga paljudele meeldibki, nad tegelikult ei oska valida massaaži liiki, aga koos leiame õige ja vajaliku. Praegu saan öelda, et kasutan oma töös 95% lümfimassaaži, kinesioteipimist ja muid massaaže lisaks. Kasutan teadmisi Hiina meditsiinist. Koos kliendiga proovime leida põhjust, miks selline olukord on tema kehaga tekkinud. Enamjaolt jõuame emotsionaalse põhjuseni. Samuti on toitumine üks väga suur tegur tursete ravis. Inimesed on kõik väga erinevad, sellepärast ei ole võimalik aidata ainult ühe massaaži liigi tegemisega.
Unistan meditsiini ja alternatiivmeditsiini kontrollitud koostööst. Ravida tuleb inimest, mitte haigust. Mida rohkem seda teen, seda rohkem mõistan, et see töötab. Oma töös naudin kõige rohkem seda, et inimene, kes on tulnud korra, tahab kindlasti tagasi tulla. See on märk, et ta ka ise tahab enda jaoks midagi teha.

Mis on Sinu jaoks nii inimese kui ka terapeudina oluline?

Aastate jooksul on palju kliente olnud, kes on abi saanud. Mõnest neist on saanud justkui pereliige ja käinud minu juures igal nädalal 17 aastat. Vaat see on lojaalsus! Eelmisel kevadel, kui pandi kinni kõik taastusravi ja muud osakonnad, tuli minu juurde erinevate traumadega kliente. Panin kõik oma teadmised käiku, proovisin aidata nii, kuidas oskasin ja vajadusel ka suunata edasi. See oli põnev aeg.
Alati püüan anda mingigi positiivse tagasisid. Isegi, kui näen, et väga suurt muutust veel ei ole. Kabinetist naeratades väljuv klient on parim kingitus.

Milline inimene Sa oled vabal ajal? Mida meeldib teha?

Alati püüan anda mingigi positiivse tagasisid. Isegi, kui näen, et väga suurt muutust veel ei ole. Kabinetist naeratades väljuv klient on parim kingitus.
Vabal ajal püüan puhata, aga väga tihti olen sel ajal ka mõnel töisel koolitusel. Aga mu töö ongi mu kirg ja hobi. Kui sellest kõigest aega üle jääb, siis naudin head muusikat ja reisimist. Armastan Eesti metsi, rabasid ja loomulikult naudin ka ekstreemsemaid matkasid. Ralli on ka üks asi, mis mulle väga meeldib. Õnneks on mul toredaid sõpru, kes minu hullustega kaasa tulevad.

Püüan alati leida asjades positiivset, sest alati on kuskil olemas pääsetee ükskõik, kui hull olukord parasjagu tundub. Seda sama räägin ka klientidele ,et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi saab ju ikka. Elu ju ongi pidevas muutumises, kord see kitseneb ja kord laieneb. See on tasakaal, mille peame oskama ise leida. Olen väga õnnelik inimene, kellel on tore pere, hoolivad sõbrad ja imelised kolleegid.

Mulle tohutult meeldib lause: tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed. See on minu mantra, mida kannan kogu aeg kaasas, see töötab.

Sõbrad ja meeskond Monikast:

  • Monikat on tööl alati tore näha –  tema rõõmsameelsus on nakkav.
  • Monika paneb alati toa särama, kui ta siseneb. Temaga kaasneb positiivne ja ergas energia, mida kohtab harva. Ta on hea huumorisoone, nakatava naeru ja imeliste ideedega inimene.
  • Monika on kui kevadine lilleõis. Alati kena, meeldiv ja heatujuline. Teeb mõnusaid massaaze hingele ja koorimisi kehale. Palju õnne ja rõõmu Sulle sünnipäevaks! Jää sama mônusaks!
  • Monika-Monika kiirgab lahkust ja soojust ning ei tule kunagi kliinikusse tühjade kätega!
  • Monika alati särab nagu päike! Naeratus näol ja positiivsus hinges läbib ta kergusega ka kõige pikemad tööpäevad! Palju õnne ja rõõmsat meelt ka edaspidiseks!
  • Ilulooja kõhutäitja
  • Monika -haljas või ingel, noh, midagi nende kahe vahepealset. Toob endaga kaasa toatäie üdini positiivset värsket Viljandimaa õhku
  • Monika käib Kliinikus küll harva, kuid kui ta siin on, täidab ta ruumid ja meeskonna positiivse energiaga! Väga sõbralik ja hea südamega töökaaslane!
  • Väga kaunis hing!
  • Monika on nii super kaunis – ta sädeleb ja kiirab headust. Tema kehahoolitsused on nii põhjalikud ja teevad siiralt rõõmu.