Raili Raik Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinik soovitab:

Ravisukad aitavad, kui jalad või käed on paistes ja turses.

Kui Teie jalad või käed lähevad sageli paiste ning on turses, siis see võib olla märk sellest, et Teil on vaja igapäevaseks kasutamiseks turseravi tooteid ehk kompressioonravi tooteid. Turseravi tooteid kasutatakse tursete ennetamiseks ja raviks, samuti peale veeni- või põlveoperatsioone. Samuti on need tooted vajalikud rasedatele, lennusõitude ajal, tromboosi ennetuseks, haavandiraviks, lümfitursete puhul, vähijärgsete tursete raviks ning ka siis, kui Teil on seisev töö ning jalad väsivad või istuv töö ning töötate sundasendis. Ka sportimisel toetavad need tooted Teie tervist väga palju, sest ennetavad vigastusi ning väsides ei lähe jalad paiste.


Broneeri aeg konsultatsiooniks
+372 5386 0806 või info@teraapiakliinik.ee

Meie käest saab osta ka Haigekassa soodustusega turseravi tooteid ehk kompressioontooteid! Loe lähemalt:

Kui soovid oma lähedasele või sõbrale kinkida midagi, mis aitab tema tervist, siis Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliiniku kinkekaart on hea võimalus. Kinkekaardiga saab osta ka turseravi tooteid.

 TURSETE PUHUL OLEKS VAJA TURSERAVI TOOTEID KANDA IGA PÄEV

Meie Kliinikust saab osta erinevaid turseravitooteid – näiteks põlvikud, sukad, sukkpüksid, varrukad, kindad, lennupõlvikud, spordipõlvikud, meestepõlvikud jne. On erinevaid ringkoe ja lamekoe kompressioontooteid firmadelt Jobst ja Medi. Meil on erinevate turseprobleemide jaoks erineva materjali, värvi, surve- ja hinnaklassiga tooteid. Väljaõppinud terapeut nõustab ja koostöös kliendiga valitakse välja parim toode. Kohapeal on olemas lai valik standardtooted, kuid meie kaudu saab tellida ka spetsiaalselt Teie mõõtudega sobivaid tooteid.

KUIDAS SAAME TEID TURSETE PUHUL AIDATA?

Kätele on olemas varrukad ja kindad – neid oleks vaja kanda näiteks rinnavähi järgse operatsiooni, melanoomi ja tromboosi puhul. Samuti siis, kui peale traumat tekivad tursed.

Jalgadele on vaja sukka tihti näiteks onkoloogliste operatsioonide (emaka, eesnäärme, melanoomi) järgselt. Sõltuvalt probleemist ja turse ulatusest on vaja kasutada jalasukka, sukkpükse või põlvikuid. Sageli on neid tooteid vaja ka siis, kui on olnud trauma, veeniturse probleemid, tromboos jne.

Reisipõlvikud või lennupõlvikud on tegelikult kõigile inimestele vajalikud reiside, eriti lennureiside, ajal. Need aitavad ennetada turseid, sest reisimine ja lendamine võib tuua kaasa ootamatuid olukordi (lennureisi edasi lükkumine, pikk ootamine lennujaamas jne). Sageli on olulisem põhjus aga selles, et lennureisi ajal oleme sunnitud tihti pikka aega istuma ühe koha peal. Seetõttu koondub veri veenidesse, kus see ei liigu. Samuti mõjub see verevoolu pumpamisele jalgade veresoontes ning siis aeglustub verevool ka südame poole. See võib kaasa tuua liiga suure surve jalgadele, põhjustades valu, väsimust ja turseid. Kõige ohtlikum on see, et vere kogunemine jalgades võib viia ka trombide moodustamiseni veenides.

Spordipõlvikud on vajalikud nii vigastuste ennetamiseks kui ka sportimise toetamiseks.

Meestepõlvikud sobivad ülikonna juurde ning on kaunid. Need ei mõju ravitootena, kuid samal ajal teevad head Teie tervisele. Nii ei väsi jalad niivõrd kiiresti ega lähe paiste ning Te jõuate rohkem liikuda ja toimetada.

Naistele on meil pakkuda väga kauneid, luksuslikke, erinevate värvide ja mustritega põlvikuid, sukki ja sukkpükse, mis toetavad nii vere- kui ka lümfiringet ning jalad ei väsi nii palju ega lähe paiste.


Kuidas valida endale õiget kompressioontoodet, mis tõesti tursete probleeme lahendab?

Kompressioontoodet ei tohiks kindlasti osta siis, kui Teilt ei võeta üldse mõõte või võetakse mõõt ainult näiteks hüppeliigese juurest. Õiget toodet saab terapeut valida Teile ainult siis, kui mõõdab näiteks suka puhul ära Teie jalal vähemalt 8 erinevat kohta, pluss pikkus. Teie jaoks õiget toodet ei saa müüa ainult kinganumbri või kehakaalu järgi. Vale toote kandmisel võite teha endale kasu asemel hoopis kahju. Samuti on väga oluline see, et toode oleks kvaliteetne. Meie Kliinikus on müügil vaid väga kvaliteetsed Jobst ja Medi tooted, mis vastavad kvaliteedistandarditele.

Meie Kliinikus on Teil võimalik aeg broneerida lümfiterapeudile tugitoote konsultatsiooniks. See on vajalik eriti siis, kui te pole varasemalt tugitooteid kandnud või Teil on esinenud probleeme nende kandmisel.

Broneeri aeg konsultatsiooniks +372 5386 0806 või info@teraapiakliinik.ee

Ma kandsin aastaid tagasi turseravi tooteid ning mul on sellest ebameeldiv mälestus.
Kas kõik turseravi tooted on ebamugavad?

Üks põhjus, miks inimestel võivad olla turseravi toodete kandmisega ebameeldivad kogemused, seisneb selles, et sageli on valitud vale toode – toode oli vale suuruse, pikkuse või survega. Seega võib varasema ebameeldiva kogemuse põhjuseks olla see, et Teil oli toode, mis ei olnud Teie mõõtmetele vastav ega lahendanud seeläbi tegelikult probleeme.

Samuti on tugitoodete areng olnud viimastel aastatel kiire ning uued tehnoloogilised lahendused on kandjale mugavad ja toimivad efektiivselt. Väljaõppinud lümfiterapeut valib just Teile sobiva toote. Valida on võimalik paljude erinevate materjalide, värvide, suuruste, surve- ja hinnaklasside vahel. Kui toode on sobiv ja Teile õige, siis selle kandmine on ka mugav ning Te näete iga päev järjest paremaid tulemusi, mis Teid rõõmustavad.

Broneeri aeg konsultatsiooniks +372 5386 0806 või info@teraapiakliinik.ee

Ma olen näinud pilte turseravi toodetest ning mulle ei ole need meeldinud.
Kas teil on ka muid (ilusamaid) variante?

See hirm on samuti asjatu, sest tänapäeval on suurte kompressioontoodete firmade poolt väljatöötatud juba väga kaunid ja luksuslikud tooted. Meie Kliinikus saate Te koostöös terapeudiga valida varieeruvate toodete vahel. Erinevatel firmadel on erinevate värvide ning kujundusega isikupäraseid tooteid, mida saab riiete juurde kaunilt sobitada.

Meil on ka mitmeid tooteid kohapeal, seega Te saate soovi korral Kliinikus oma silmadega vaadata värvitoone ning käega katsuda materjale ja tunnetada surveklasside tugevusi. Seejärel saate koostöös terapeudiga langetada valiku ning terapeut saab tellida just Teie mõõdu järgi kauni ja mugava toote. Valikus on nii rõõmsaid kui ka neutraalseid värve erinevas hinna- ja surveklassis.

Broneeri aeg konsultatsiooniks +372 5386 0806 või info@teraapiakliinik.ee