MASSAAŽ TALLINNAS

MILLISTE PROBLEEMIDE KORRAL SAAB MASSAAŽIST ABI?

Massaaž on üks vanim ravimeetod maailmas, seda on kasutatud juba aastatuhandeid. Massaaž on inimesele sama vajalik kui tervislik toit, piisav liikumine, positiivne meeleolu ja kosutav uni. Eelkõige saab massaažist abi inimene, kellel on lihaspingetest tekkinud erinevad valud. Sageli pöördutakse massööri poole just selja, kaela, käte ja jalgade valude tõttu. Tihti tekib valu pärast pikka aega sundasendis töötamisest. Massaaž parandab lisaks inimese enesetunnet, turgutab immuunsussüsteemi, tasakaalustab närvisüsteemi, leevendab stressi ja kurnatust. Seetõttu on massaažil ka lõõgastav toime inimese organismile. Massaaž aitab ka sportlikel ja aktiivsetel inimestel taastuda ning ennetada liigsest koormusest tekkivaid kaebusi. Seega on massaaž kasulik nii istuva kui ka aktiivse eluviisiga inimesele, nii noortele kui ka eakamatele inimestele, nii meestele kui ka naistele.

KUIDAS VALIDA ENDALE ÕIGE MASSAAŽ?

Sageli teab inimene ise täpselt, millist massaaži ta vajab ning ta teab juba massööre. Reeglina valitakse massaažiliik välja lähtudes probleemidest, tervislikust seisundist ning vajadustest. Kuid tuleb ette ka olukordi, kus massaaži jäetakse tulemata seetõttu, et ei suudeta valida kirjelduste järgi, milline on just õige massaaž ning millise massööri juurde minna. Hea massöör uurib enne kliendilt tema tervisliku seisundi, kaebuste ning vajaduste kohta ning seejärel soovitab kõige paremini sobivat massaaži. Näiteks klassikaline massaaž ergutab ainevahetust ning vähendab lihaspingeid aga ei sobi siis, kui kehal on tursed. Siis oleks vaja kasutada hoopiski õrna lümfimassaaži. Seega soovitame eelkõige rääkida massööriga ning koostöös valida välja sobivaim lahendus. Massaažis võiks regulaarselt käia vähemalt korra kuus, kuid aeg-ajalt soovitatakse võtta ka kosutavaid massaažikuure.

KLASSIKALINE MASSAAŽ

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ning üks levinuim massaažiliik. Seda tehakse vastavalt kliendi vajadustele nii õliga kui ka õlita. Vastavalt kliendi soovile ja probleemidele võib teha nii kogu keha massaaži kui ka keskenduda ainult erinevatele kehaosadele. Klassikaline massaaž aktiviseerib vereringet, ergutab ainevahetust ning vähendab valusid ja lihaspingeid, mõjub lõõgastavalt nii vaimse pinge kui ka füüsilise ülekoormuse korral. Sõltuvalt sellest, milliseid võtteid massöör kasutab, mõjub massaaž nii nahale, nahaalusele koele kui ka lihastele lõõgastavalt või toonust tõstvalt. Massaaži tulemusel suudab organism ka paremini haigustega võidelda.

KOMBINEERITUD MASSAAŽ

Kombineeritud massaaž sobib kõige paremini tööga hõivatud inimesele, kelle elutempo on kiire ning ei ole aega käia rahulikult erinevates massaažides. Olenevalt massööri käekirjast, kliendi probleemidest ja vajadustest kasutatakse massaažis ka võtteid erinevatest massaaži liikidest. Näiteks võib massöör kasutada ühe massaaži ajal kuivharjamist, kuppe, rullikuid, sooje kivisid, mett jne. Massaaž on tõhus, sest ühe massaaži jooksul saab vastavalt vajadusele keha lõõgastada ja lihaseid stimuleerida. Massaaž mõjub lõõgastavalt nii vaimse kui ka füüsilise ülepinge korral ning Te jaksate taas rohkem toimetada.

MEEMASSAAŽ

Meemassaaž on tuntud peamiselt tselluliidi vastu võitlemisel, sest antud massaaž silub nahaaluseid tihendeid ja nahk muutub peale massaaži siidiseks. Kuid lisaks sellele sobib meemassaaž edukalt ka lihaspingete, vaimse pinge, külmetushaiguste ja krooniliste liigeseprobleemide raviks. Mesi kiirendab ebavajalike ainete organismist väljaviimist, mõjub hästi vananevale ja lõtvuvale nahale, sest toniseerib ja trimmib seda. Meemassaaži suureks plussiks on ka see, et see puhastab naha poore. Meemassaaž on tõhus ja kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas. Meemassaaž ei pea olema alati valulik, protseduuri teostatakse vastavalt kliendi soovile. Läbi naha jõuavad organismi ka mee tervendavad toimed. Meega masseerimine ei sobi mee allergikutele ega ka tiheda karvkattega inimestele.

ŠOKOLAADIMASSAAŽ

Šokolaadimassaaž on eelkõige mõnus ja lõõgastav protseduur, mis tekitab hea meeleolu ja paitab hinge ning on tõhus stressi vastu. Šokolaadimassaažis hõljub imeline aroom, mis soodustab heaolu hormoonide teket. See massaaž sobib hästi igale nahatüübile – kui teil on kuiv nahk, siis see niisutab ja toidab, rasuse naha korral kuivatab poore, vanemat nahka toidab ja pingutab ning soodustab naha elastsuse paranemist. Massaažis on kasutusel tehnika, mis võimaldab Teil lõõgastuda, liigutused on pikad ja sügavad. Meeldiv lõhn ja hea meeleolu jääb Teid veel tükiks ajaks saatma. Peale massaaži eemaldatakse liigne šokolaadiõli kiht ja soovi korral võib kasutada ka meie Kliinikus dušši.

Monika Rang aja broneerimine telefoni teel +372 527 1384

RASEDATE MASSAAŽ

Rasedate massaaž on terve ja beebit ootava ema jaoks meeldiv, vajalik ja igati soovitatav massaaž, mis aitab lõõgastuda, samal ajal keha vormis hoida, ennetada jalgade väsimist ja turseid, selja- ja kaelavalusid. Raseduse ajal on lõõgastus ja positiivne meeleolu tulevase ema jaoks äärmiselt tähtsad ning samal ajal tuleks emal kogu aeg tõsiselt mõelda oma tervisele, et jaksaks oma armastust jagada. Raseduseaegne massaaž koos lõdvestava hingamisega aitab naise kehal sünnituseks valmistuda, rahustab närvisüsteemi, suurendades heaolu hormoonide eritumist, mis omakorda mõjuvad rahustavalt ka kõhubeebile.

Kui rasedus kulgeb normaalselt, siis on lubatud massaažis käia kuni raseduse lõpuni, kuid kindlasti tuleks konsulteerida enne massaaži võtmist arstiga. Saame aidata Teid ka siis, kui Teil raseduse ajal lähevad jalad paiste ja on turses. Soovitame Teile ka vajalikke kompressioonsukki ja saame pakkuda rasedate sukkpükse.

SPORDIMASSAAŽ

Spordimassaaž on vajalik eelkõige sportlastele, et saavutada optimaalne füüsiline vorm ja aidata kiiremini taastuda. Selleks, et toetada lihaste tasakaalu säilitamist kasutatakse lisaks klassikalise massaaži võtetele ka erinevaid venitustehnikaid. Spordimassaaži puhul on eriti vajalik massööri ja kliendi omavaheline koostöö ja infovahetus – seetõttu rääkige palun kindlasti võimalikult täpselt oma füüsilisest seisundist ja muutustest ning siis saate koostöös massööriga leida oma probleemidele lahendusi.

Reeglina toetab spordimassaaž kogu keha, kuid vastavalt vajadusele või harrastatavale alale võib keskenduda ainult enim koormatud piirkonnale. Kuna igal spordialal on oma spetsiifika ja vajadused, siis on äärmiselt oluline, et spordimassaaži teeks vaid väga kogenud massöör.

TSELLULIIDIMASSAAŽ

Tselluliidimassaaž on ainevahetust ja vereringet elavdav tõhus massaaž kogu kehale, mis ergutab jääkainete väljumist. See on tõhus kogu keha töötlemine. Peale massaaži on kehal pikka aega meeldiv värske tunne ning innustab Teid jätkama tervislikuma eluviisiga. Tselluliidimassaaž sobib istuva ja seisva töö puhul, märgatava tselluliidi raviks ja vereringe häirete puhul (parandab kudede ainevahetust). Kuid massaaži ei tohi teha palaviku, põletike, kõrge vererõhu korral, samuti peale operatsioone, veenilaiendite ja -põletike puhul, raskete südame-, neeru- ja kopsuhaiguste puhul. Massaaž mõjub vaid siis, kui te ise kaasa aitate – vajalik on piisav liikumine, kindlasti kuivharjamine, õige toiduvalik, vee joomine, et vältida rasvaladestuste teket.

BEEBIDE MASSAAŽ

Massaaž on lapsele tema arenguks väga vajalik ning kodus võiksid vanemad ise lapsele massaaži teha. Vahel on aga vaja spetsialisti abi, et toetada beebi füüsilist arengut. Meie väljaõppinud massöörid oskavad aidata Teid, kui beebil on lihastoonuse erinevus paremal ja vasakul poolel või kui lihased on liiga pinges. Massaažist võib abi saada ka siis, kui beebil on gaasivalud või ta on jäänud oma motoorses arengus natuke maha. Palun arvestage, et beebil võtab massaažiga tutvumine aega ja see on tema jaoks suur trenn. Seetõttu teeme me massaaži beebidele vaid maksimaalselt 30 minutit korraga. Sellest ajast täiesti piisab, sest massaaž annab lapsele hea kehatunnetuse ja tänu sellele saab beebi paremini edasi areneda.

KONTORITÖÖTAJA SELJAMASSAAŽ

Kontoritöötajate kõige sagedamini esinev kaebus on kaela- ja õlavöötme pinge ning ka valu. See on sageli tingitud sundasendis töötamisest ja pikkadest tundidest arvuti taga. Nendele kaebustele tuleks kindlasti juba esimeste sümptomite ilmnemisel tähelepanu pöörata, et ennetada suuremaid probleeme. Kontoritöötaja seljamassaaž ongi välja töötatud just nii, et arvestatakse sundasendist tingitud kaela ja õlavöötme pingete omapäraga ning massaaži ajal pööratakse põhiline tähelepanu sinna. Massaaž aitab tõhusalt vabastada pingetest, annab hea enesetunde ja parema meeleolu. See massaaž sobib väga hästi ka neile, kes kaebavad peavalu.

REFLEKSOLOOGIA

Refleksoloogia põhimõte on see, et keha on meie kõige parem sõber ning annab märku, kui oleme endale liiga teinud, pole tervisest hoolinud või liiga vähe puhanud. See on heaks meeldetuletuseks, et midagi on vaja muuta. Refleksoloogia ehk tsooniteraapia on lõdvestustehnika, mis kasutab jalgade ja käte kindlatel osadel kindlat massaažitehnikat. Refleksoloogia põhimõte on, et kõik kehaosad on omavahel seotud kanaleid pidi, läbi mille voolab elu energia. Neid peegeldustsoone käsitledes stimuleeritakse, aktiveeritakse või rahustatakse vastavat elundit või siis keha toimingut. Refleksoloogia abil aktiveeritakse inimkeha enda paranemissüsteem. Kuna mõju on pikaajaline, siis tehakse refleksoloogiat tavaliselt kord nädalas, vastavalt vajadusele ja olenevalt probleemist 5-10 korda.

Refleksoloogiasse on võimalik aegu broneerida ainult kolmapäevadeks. Terapeut Marju Jalakas.

GUINOT AROMATIC VETT VÄLJUTAV JA SALENDAV KEHAHOOLDUS

Guinot Aromatic vett väljutavat ja salendavat kehahooldust teeb meie Kliinikus Monika Rang. Kehahooldus sisaldab keha koorimist pruunsuhkru ja kiivi seemnetega, mis valmistab keha ideaalselt ette järgnevateks etappideks. Eemaldades nahalt surnud rakud, valmistab see ette hoolduse aktiivainete paremaks imendumiseks ning muudab naha siidiselt siledaks. Järgneb massaaž tselluliidi vastase õliga, mis silendab nahka ja vormib figuuri. Eemaldab liigse vee ja jääkained.

Massaaži järgselt pannakse klient 15 min maski sisse. See on savi ja rohelist teed sisaldav isesoojenev saunamask, mis puhastab kudesid toksiinidest, viib välja liigse vedeliku, parandab vereringet ning vähendab ümbermõõte. Hooldus lõpeb kogu keha kreemitamisega nahka niisutava ja trimmiva kreemiga. Klient ei pea kogu hoolduse jooksul kordagi massaažilaualt lahkuma.

Võimalus saada ka 1 kuu ulatuses toitumiskava, mis toetab salenemist ja vee väljutamist.
Vastunäidustused: rasedus, pahaloomulised kasvajad, veritsustõbi, nahahaigused, palavik, epilepsia.
Monika Rang – aja broneerimine telefoni teel +372 527 1384

AYURVEDA MASSAAŽ

Ayurveda massaaž aitab lõõgastuda ja on väga hea vahend stressi ja ülekoormuse vastu võitlemisel. Selle massaaži käigus mõjutatakse ayurveda-s kirjeldatud marma (ehk energia) punkte. Marma tähendab sanskriti keeles saladust. Massaaži käigus mõjutatakse nii füüsiliselt kui ka energeetiliselt punkte, mida nimetatakse „elu või elujõu punktideks“. Ayurveda massaaž on väga hea vahend haiguste ennetamiseks ja harmoonia saavutamiseks. Massaaž sobib hästi unehäirete, kurvameelsuse ja stressi puhul. Massaažis kasutatakse punktide mõjutamist, õrna silitamist ja soojendavat hõõrumist seesami õliga.