Kadri Allikäme – lümfiterapeut, kes on avatud uutele mõtetele ja ideedele

Kadri Allikmäe on suurte kogemustega lümfiterapeut, nahahoolduse ekspert ja koolitaja. Kadri on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse eriala ning üle 10 aasta töötanud õenduse valdkonnas. Kadri kliendid iseloomustavad teda kui väga heade teadmistega eksperti, kes hoolib inimestest ning aitab neid suure rõõmuga. Kolleegide arvates on Kadri asendamatu oma elurõõmsa hoiaku ja suhtumisega ning suurte teadmistega.

Kadri on ka koolitaja ning koos viib koos Raili Raikiga läbi lümfiteraapia koolituse raames nahahoolduse koolitust. Tema õpilased ütlevad, et Kadri oskab teadmisi väga hästi edasi anda ning on nõudlik nii enese kui ka teiste suhtes.

Kadri on Eesti Lümfiteraapia Liidu esimees ning panustab väga palju oma vaba aega ja energiat lümfiteraapia valdkonna arendamisele.

Kadri tähistab 1. veebruaril oma sünnipäeva. Uurisime temalt sel puhul, kuidas ta sattus oma eriala peale ja miks ta nii väga oma tööd armastab.

Kadri sõbrannaga

Lümfiterapeutide seltskond

Kuidas sattusid lümfiteraapiat tegema?

Lümfiteraapia juurde suunas mind saatus ise oma kummalisi keerdkäike mööda.

2003. a. asusin õppima Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe erialale ja juba õppides tundus mulle massaaž kui võimalik lisaväärtus, mida tulevikus on patsientidele pakkuda. Nii ma siis asusin kooli kõrvalt hoogsalt klassikalise massaaži kursusele, kuid üsna pea selgus, et see on mu kätele liiga suure koormusega ja ei sobi mulle kohe kuidagi. Loobusin mõttest ja jätkasin teed meditsiiniõe elukutse suunas. Peale lõpetamist asusin tööle haiglasse ja töötasin oma tööd igati nautides kuni ühe saatusliku 2012. aasta päevani, mil minu hea lapsepõlve sõber oli saanud ränga diagnoosi ja sellega kaasnev ravi tõi talle kaasa käe turse. Ta oli omal käel juba leidnud lahenduse ning kutsus mind “lihtsalt” kaasa vaatama. Otsustavaks kogu selle edasise tee juures sai Raili Raik, kes oli algusest peale täpselt minu inimene. Ja nii ta läks! Tänaseks on “vaatamisest” saanud minu lemmiktegevus ja kaasavaraks üks parimaid kolleege ja sõpru Raili näol. Oma sõbra, kes selle kõik võimalikuks tegi, kahjuks kaotasin sellel teekonnal…

Miks Sulle meeldib see valdkond?

Lümfiteraapia on mu lemmikvaldkond, sest olen priviligeeritud seisuses teadmaks, mis see üldse on. Ma võin käsi südamel öelda,et teen tööd, mida tõeliselt armastan. Iga päev õpin midagi uut ja pean muutma oma senist pilti inimestest ja maailmast. Aastaid sama kliendiga töötades, on ikka iga kord erinev teraapia ja midagi, mis üllatab. Lümfiturse – ja teraapia valdkonnas on veel nii palju avastamata ning olla osa üks sellest põnevast protsessist on saanud minu hobiks.

Mis on Sinu jaoks nii inimese kui ka lümfiterapeudina oluline? Mida Sa väärtustad ja tähtsaks pead?

Tänaseks selle teemaga juba pea 10a kokku puutudes võin väita, et lümfiterapeudiks ei ole lihtsalt võimalik niisama hakata, tulles kursusele. Sul peab olema see “miski” ja väga suur soov ning huvi teha midagi rohkemat kui lihtsalt töö raha eest. Olles seotud läbi töö väga isiklikult tasandil inimestega jääb mõnikord mulje, et kõik nad kuuluvad su elu ja saatusega kokku. Väga oluliseks pean ka ise saavutatuga rahule jäämist ja ma ei tee enda suhtes kunagi järeleandmisi kui on vaja saavutada maksimum. Inimesed, kellega ma igapäevaselt kokku puutun on tihtipeale raskete lugudega ja igaühe teekonnast saab kui osake sinust endast koos rõõmude, pisarate ja kaotustega ning selle pealt ei tohi kokku hoida.

Mulle lähevad enamus patsiente hinge ja elan alati kõigile nende teekonnal kaasa. Püüan anda omapoolse panuse see raske katsumus natukenegi kergemaks teha pakkudes oma oskusi, teadmisi ja tihtipeale ka lihtsalt seltskonda.

Kadri ja Raili

Kutsetunnistusega lümfiterapeut Kadri Allikmäe

Sa oled ka Eesti Lümfiteraapia Liidu esinaine ning panustad väga palju oma vaba aega ja energiat kogu valdkonna arendamisele. Millega Liit tegeleb?

Eesti Lümfiteraapia Liidu suurimaks ülesandeks on koolitada iga-aastaselt juurde värskeid terapeute ja pakkuda neile ka kutseeksami võimalust. Meie suurimaks saavutuseks on kutsestandardi välja töötamine ja kvaliteedi pakkumine läbi kutseeksami võimaluse. Liidu liikmeks võivad astuda need, kes seda soovivad ja kõigil on võimalus panustada sellesse nii nagu oskab.

Eesti Lümfiteraapia Liidu kodulehel on palju vajalikku infot nii patsientide, lümfiterapeutide kui ka meditsiini valdkonna inimeste jaoks. Näiteks on seal põhjalikult lahti kirjutatud mis on lümfiturse, keda aitab lümfiteraapia, lümfiteraapia kuldstandard, lümfiteraapia ajalugu, kogu info kutse taotlemise kohta. Liidu blogis on lahti kirjutatud põhjalikult ka kompressioonravi olulisus ja võimalused.

Milline inimene Sa oled vabal ajal? Mida meeldib teha

Viimastel aastatel on selle vaba aja mahutamisega tööellu olnud ettevõtmine, sest terapeutide vähesusega on meie tööpäevad pigem pikad ja intensiivsed ja see kahjuks tuleb kõige muu arvelt. Aga nii see juba seda teed valides on. Kui mul siiski jääb vaba aega, tegelen rahvatantsuga, loen fantaasiakirjandust hommikutundideni, kaifin mäesuusatamist ja golfi, temaatilisi kaunistatud torte, toimetan aias istutades taimi, kes ise hakkama peavad saama kuna ma unustan nad kasvama ning auhinnaks on aeg oma perega.

Minu suurimaks maanduseks ja patareide laadijateks on aga loomad, eelkõige minu üliemotsionaalne karvane sõber Rufus ja pisut tagasihoidlikum härrasmees vurrudega Nööp. On aegu kui vajan tagasitõmbumist ja puhkust inimsuhetest ja siis võib tunduda nagu oleksin kivi alla kadunud, kuid sellele järgneb alati särtsakas tööjätk täislaaditud patareidega 🙂

Soovitusi lugejatele!

Usaldage oma sisemist häält ja tehke teistele head.Kõik, mida teete, tuleb ringiga tagasi ühel või teisel moel. Olge avatud uutele mõtetele ja ideedele ja ärge takerduge liigselt vanasse mustrisse, sest te ei või kunagi teada, mille või kellega teid elu kokku viib ning millega see võib lõppeda!

Perekond on tähtis Kadri jaoks

Sõbrad, meeskond ja kliendid Kadrist:

 • Kadri – minu sõber ja teekaaslane 🌺 Palju õnne ja lusti sünnipäeval!
 • Kadri on meie suure südamega lümfiterapeut, kes kaitseb lümfiteraapia nime ja selle tegemist. Mitte midagi ei jäta kahe silma vahele. Ta tegeleb meie vene keelsete patsientidega ja neid on tal palju. Ei saa mainimata jätta tema õe haridust, mis annab eelise töötamiseks haavandipatsientidega. Samuti nõustab ta nahahoolduse teemadel. Palju õnne sulle!!!
 • Kadri on väga südamlik ja põhjalik. Ta oskab väga hästi oma aega planeerida ja seetõttu jõuab oluliselt rohkem oma elus tehtud kui enamik inimesi. Ta on võtnud enda peale Lümfiteraapia Liidu tegevuste vedamise ja panustab väga palju oma isiklikku vaba aega kogu meie lümfiteraapia valdkonna arengusse. Suur tänu ja palju õnne sünnipäevaks!
 • Naine, kellel on palju energiat, tahet ning jõudu teiste aitamiseks.
 • Kadri on väga abivalmis, tark ja hea huumorisoonega naine. Ta on sihikindel ja julge, tõeline eeskuju. Toob mulle alati naeratuse näole❤️ Aitäh, Kadri!
 • Kadri on Lümfiterapeut suure algustähega. Teeb oma tööd pühendumusega, näeb alati suuremat pilti ja on oma patsientidele toeks eesmärkide saavutamisel! Super kolleeg!
 • Kadri on meile kõigile alati oma nõu ja jõuga abiks olnud. Kui Kadri midagi ei tea siis homo sapiensi liik ei ole veel seda avastanud.
 • Kadri on lihtsalt nii lahe ja äge! Teda on alati nii lahe kuulata.
 • Kadri on üks särasilmne kolleeg, kes pakatab ja nakatab põnevust nii tööl kui puhkehetkel. Palju õnne ja ägedaid kliente sulle!
 • Kadri – on ikka väga võimas naine, toimetab täiega ja ajab lümfiteraapia asju tipptasemel lisades oma vaatenurga nahahoolduse osas. On konkreetne, kõige targem, aga pidutseda oskab ka (oot, tal on ju tegelikult kuskil Keilas sama äge pere ja hoolt vajavad lemmikloomad?)
 • Armas, Kadri! Töö ajal täielik proff, peo ajal täiega crazy 🤣👌, lahe oled! Särtsakat sünnipäeva! 🥀🎂🍾🥂😘

Karvane sõber Rufus

Vurrudega härrasmees Nööp