Cristel Raik – säravate silmadega ja toimekas Kliiniku e-poe juhataja

Cristel Raik on tõenäoliselt kõige rohkem oma elus lähedalt näinud lümfiteraapia mõju. Cristeli ema Raili on lümfiteraapia teadmiste ja oskuse nö Eestisse maaletooja. Kuna Cristel on ülikoolis omandanud teadmisi ja kogemusi turunduse, klienditeeninduse, ettevõtluse ja andmehalduse valdkondades, siis on tegelikult täiesti loogiline asjade jätk, et ka Cristel on oma elus jõudnud sinnamaale, et oma teadmiste, oskuste ja kogemustega toetada lümfiteraapia arengut Eestis. Cristel on Kliiniku juhiabi ning vastutab ka e-poe eest, organiseerib tööks vajalikke esemeid ning tegeleb turundusega. Töökaaslased iseloomustavad teda kui haldjat, kes koguaeg toimetab ja hoolitseb selle eest, et Kliiniku töö võimalikult hästi sujuks.

Cristel tähistab 27. oktoobril sünnipäeva. Uurisime temalt sel puhul, mis teda rõõmustab ja kuidas tema toetab Kliiniku tööd.

Kuidas sattusid lümfiteraapia “maailma”?

Esimest kokkupuudet lümfiteraapiaga ma ilmselt ei mäletagi, sest olin nii noor. Minu imeline ema, Raili Raik, osales Saksamaal oma esimesel koolitusel juba enne mu sündi. Seega sattusin sellesse huvitavasse maailma täiesti juhuslikult, nagu mu emagi. Mäletan, kuidas lapsena ei mõistnud ma neid tohutuid paberihunnikuid, mis olid täis võõraid sõnu ja paeluvaid pilte. Need paberid olid igal pool ja küsimise peale vastati, et need on materjalid, mida ema õpib ja õpetab. Tundus, et ema tegeleb auväärse tööga, kuid ma ei mõistnud täielikult seda, et mis üldse on lümfisüsteem- ja teraapia ega mida ema töö juures igapäevaselt ikkagi teeb.

Kui olin teismeline, alustas ema töötamist Kliiniku kallal. Teadsin kaudselt, mida seal tehakse, kuid siis ma polnud veel otseselt seotud Kliiniku tööga. Nägin vaid kaugemalt, kuidas ema nägi roppu vaeva, et ettevõte üles töötada. Oli kergemaid ja raskemaid aegu, kuid mina ja mu õde olime alati ema jaoks olemas ning tema meie jaoks. Kui lõpetasin ülikooli, siis avanes mul võimalus alustada Kliinikus tööd juhiabina ja e-poe juhatajana. Olin ülikoolis omandanud teadmisi ja saanud kogemusi turunduse, klienditeeninduse, ettevõtluse ja andmehalduse valdkondades. Kliinikusse tööle tulles sain võimaluse need teadmised ja oskused praktiliselt kasutusele võtta. Teadsin, et see on vastutusrikas töö.

Nüüdseks olen töötanud siin natuke alla ühe aasta ning ma olen oma töökoha- ja keskkonnaga äärmiselt rahul. Mu töö on vaheldusrikas, huvitav ja mitmekülgne. Ma saan aidata kliente nii e-poes kui ka Kliinikus kohapeal, organiseerida tööks vajalikke esemeid ja teenuseid, tegeleda turundusega jne. Töökaaslastega on meil siin hullult vedanud, nad on kõik nii toetavad ning nendega on lausa lust töötada. Igav ei hakka kunagi ja alati leidub väljakutseid. Töö, mille raames saab inimesi aidata, toidab hinge. Ma olen väga tänulik oma emale, et ta millegi nii tänuväärsega tegeleb ja, et ta mind sellesse huvitavasse maailma kaasanud on. Ta on suurepärane õpetaja, olgu teemaks lümfiteraapia või kõik eluga seonduv üldiselt.

Miks Sulle meeldib see valdkond?

Mulle meeldib lümfiteraapia valdkond, sest nagu Kliiniku terapeudid ütlevad, on sel tööl silmaga nähtavad tulemused. Ma ei ole ise küll lümfiterapeut, kuid puutun lümfiteraapiaga igapäevaselt kokku. Olen siin töötades õppinud terapeutidelt ja patsientidelt väga palju. Kuulen inspireerivaid ja hoiatavaid lugusid. Näen ja õpin tundma tugevaid ja töökaid inimesi. Kogen väga mitmekülgseid olukordi, mis aitavad mu arengule kaasa. Nagu varasemalt mainisin, ei hakka selles valdkonnas kunagi igav, alati leidub väljakutseid ja arenguvõimalusi. Inimeste aitamine, kasvõi kaudselt, paneb silmad särama. Kõige eelneva tõttu meeldib lümfiteraapia valdkonnas töötamine mulle väga. Lümfiterapeudid teevad olulist tööd, mida tuleb tunnustada. 

Lisaks teeb mulle alati rõõmu, kui saan klientidele tutvustada Haigekassa retsepti võimalust või informeerida neid retsepti saamise ja kasutamise üksikasjadest. Seda seetõttu, et kompressioontoodete retsept (lümfi- või veeniturse raviks) on imeline variant, mida tursetega hädas olevad inimesed saavad kasutada, et teha enda igapäevane elu talutavamaks. Lümfiteraapia Liit tegi ära suure töö sellega, et nad said kompressioonravi tooted Haigekassa nimekirja. Nüüd on tursete käes vaevlevatele inimestele antud ravitooted taskukohased ja ligipääsetavad.

Miks on Kliinikule vaja e-poodi?

Kliinikus saab lisaks teenuste kasutamisele osta ka erinevaid (ravi)tooteid, sest meil on tegutsev pood ja ladu. Oleme e-poe üles töötanud ning seda on võimalik kasutada ka vene keeles. Lisasime kõik valikus olevad tooted e-poodi, et kliendid saaksid põhjalikku infot toodete kohta ja teha näiteks korduvtellimust ilma, et nad peaksid Kliinikusse tulema või meile helistama. Kui klient ostab kompressioontoote retseptiga, siis on e-poes tal võimalus lisada ka oma isikukood, mille kaudu me retsepti olemasolu kontrollime. Sellise lahendusega saame hõlpsasti täita klientide soovid niimoodi, et klient ise võimalikult vähe tegema peaks. Meie eesmärk oli luua mugav ja lihtne e-pood, mida kõik kasutada oskavad.

Seni on meie e-poe projekt osutunud väga edukaks. Paljud püsikliendid kasutavadki nüüd oma (korduv)tellimuste tegemiseks ainult e-poodi, sest see käib nii kiiresti ja lihtsalt. Lisaks, läbi internetiotsingute leiavad oma tee meie e-poodi ka paljud uued kliendid, kes on pakutavatest toodetest huvitatud. Saadame tooteid nii Omniva kui ka Smartpostiga ning muidugi on võimalik tellida toode ära internetist ja tulla ise kohapeale järele. Tööd oli ja on siiani palju, kuid see kõik on seda väärt, sest nüüdseks ei kujuta me ettegi, mida me ilma Kliiniku e-poeta teeksime.

Mis tooted Kliiniku e-poes on ja mis on e-poe tugevus ?

Kliiniku e-poes on peamiselt kompressioontooted, mis jagunevad omakorda kaheks kategooriaks (lümfiturse ja veeniturse raviks). Klient, kes ostab veenide probleemide tõttu ravitoote, saab mõõta end ise (võimaluse korral) kodus ning vaadata tabelist, milline suurus tema mõõtudele sobib. Lümfiturse raviks mõeldud tooted valmistatakse aga täpselt kliendi mõõtude järgi ning seetõttu peab klienti esmakordselt mõõtma terapeut, kes on õppinud ja oskab õiget tehnikat, millega lümfiturse patsienti mõõta. Korduvtellimusel saab kasutada varem võetud mõõtusid. Kompressioontoodete alla kuuluvad põlvikud, sukad, sukkpüksid, varrukad ja kindad.

Lisaks eelnevale müüme me e-poes ka teisi tervishoius kasutatavaid tooteid. Näiteks kinesioteibid, kompressioontoodete selga panemiseks mõeldud abivahendid, turseid alandavad geelid ja teed jms. Läbi meie on võimalik osta lümfimassaaži aparaati, mida on meil Kliinikus kohapeal kasutamiseks ka mitu tükki. Hiljuti lisasime sellise toote nagu ”Cellona Shoe jalanõu,” mis on mõeldud inimestele, kellel on jalg seotud, kipsis või turses nii palju, et tavalised jalanõud jalga ei mahu. Muidugi on võimalik soetada e-poest ka Kliiniku kinkekaarti, mis kehtib nii teenustele kui ka toodetele.

Minu arust on Kliiniku e-poe tugevusteks mugavus, kasutajasõbralikkus ja lihtsus. Me tegime väga palju tööd sellega, et kõik hästi põhjalikult lahti kirjutada. Lisasime e-poodi kompressioontoodete värvid, põhjalikud selgitused, videod – nii on inimesel tõesti mugav lugeda ja vaadata erinevaid tooteid. Kuna me ise ka kõik kanname neid ravisukki, siis oskasime põhjalikult lahti kirjutada ka toodete omadused.

Ma usun, et ka see on suureks plussiks, et e-poodi (ja kodulehte üldiselt) on võimalik täielikult kasutada nii eesti kui ka vene keeles. Tervist puudutavat infot on emakeeles palju parem lugeda ning analüüsida.

Ma annan endast, siin arvuti taga, parima, et kõik klientide tellitud tooted jõuaksid sihtkohta nii kiiresti kui võimalik. Kui tekib probleem või küsimus, siis võtan kliendiga koheselt ühendust ning leiame kliendile sobiva lahenduse. Oleme kliendikeskne ettevõte ja orienteeritud parimale tulemusele, seega oleme alati avatud ka igasugusele tagasisidele! 🙂

Me oleme väga tänulikud, kui kliendid meid millestki teavitavad, annavad meile kriitikat või kiitust. Lisasime ka e-poodi võimaluse, et toote ostnud klient saab kirjutada avaliku tagasiside. Müüme vaid väga kvaliteetseid tooteid ning kõik huvilised saavad soovi korral ka teistega oma kogemusi jagada.

Milline inimene Sa oled vabal ajal? Mida meeldib teha?

Inimesena olen loominguline, aktiivne ja organiseeritud. Mulle meeldib ka vabal ajal tegeleda erinevate projektidega. Näiteks kevadel hakkasime õega rentima ühte tööruumi, kus tegime mitu kuud töö ja kooli kõrvalt kahekesi remonti (sõbrad käisid ka ikka vahepeal abis, seda ei saa mainimata jätta). Nüüd on remont valmis ja töötoast on saanud kunstistuudio. Viisime kõik oma hobid sinna, sest eelnevalt vallutasid need meie kodusid. Stuudios saame teha küünlaid, maalida, voolida savi, õmmelda ja palju muud, mida hing ihaldab. See stuudio loomise kogemus on õpetanud meile palju ning meil on olnud nii lõbus seda kõike tehes.

Ma väga armastan reisida, mida pole viimastel aastatel kahjuks väga teha saanud. Siiski olen proovinud külastada Eestis nii palju uusi kohti kui võimalik. Mulle pakuvad uued kultuurid, kliimad ja keeled väga vajalikku vaheldust ja energiat. Ma naudin ka seda, kui mul on võimalus näidata välismaalastele Eestit, sest siis saan panna tööle oma planeerimise ja turunduse oskused. Aga mida meeldib mulle reisides teha? Mu lemmiktegevuseks on tavaliselt looduses (eriti mägedes) matkamine, sest looduses viibimine on minu jaoks rahustav ja ma tunnen end kui kodus. Looduse pinnavormide ja värvide vaatamine annab mulle palju õnnehormoone. Linnades reisides meeldib mulle näha kõike liikudes jalgsi. Kuigi vahepeal on vaheldust vaja ka aktiivsusest ning siis sobib mulle küll päevad läbi pikutada ja teha peaaegu, et mitte midagi.

Ma olen suur loomade ja taimede sõber. Mu kodus on üks imearmas kass ning väga palju taimi, mida kõike ma proovin paljundada ka. Samuti on mul kodus aed ning kui lapsena ma aiatöid vihkasin, siis nüüd ma tõesti armastan neid. Aiatööde tegemine aitab mind kuidagi maandada, ma saan teha füüsilist tegevust ning olla produktiivne, seda kõike värskes õhus. Ühesõnaga, kui proovida mind lühidalt kokku võtta, siis mul on kaks poolt. Üks pool on loodus, loomad, kunst, sport ja huumor. Teine pool on ettevõtlus, turundus, uudishimu, õpihimulisus ja täpsus. Ma proovin luua tasakaalu oma elus ning hoida end produktiivse, aktiivse ja õnnelikuna.

Meeskond Cristelist:

 • Cristel on kliiniku väike haldjas, kes koguaeg toimetab ja hoolitseb selle eest, et meie töö võimalikult hästi sujuks. Täiesti asendamatu inimene! Palju õnne!
 • Kliinikus töötab meil üks usin ja tähelepanelik töömesilane.Kohe on aru saada kui mesimumm oma tööd teeb- tööpindade tolm ja nõud laudadelt kaovad imeväel,rätikud rulluvad salaja kappi ja kiiruga küsitud küsimused ja vajaminev info saabub meeldetuletuseta.Nagu tõeline taustajõud olema peab!
 • Cristel on meie suur abiline paberite täitmisel ja e-poes. Ilma temata me ei saaks – ta aitab ja suhtleb klientidega. Aitäh, et oled olemas. Naudi oma noort elu!
 • Armas Cristel, palju, palju õnne sünnipäevaks! Ole ikka sama tore ja abivalmis edasi, mul on sind edaspidi ka vaja!
 • Cristel on meie kliiniku üks hea haldjas, kus tema käe külge paneb seal on kord kohe majas🥳 Palju, palju õnne armas Cristel!
 • Cristel on väga vastutustundlik noor inimene ning väga süsteemne. Ta oskab oma aega planeerida ja jõuab seetõttu väga palju tehtud. Sõbralik ning hooliv on ta ka. Meil on väga vedanud, et ta liitus meie meeskonnaga. Palju-palju õnne!
 • Cristel on suurepäraste ideedega. Jõuab igale poole ja julgeb võtta vastu väljakutseid. Ta annab alati endast parima ja töötab pidevalt enda arendamise kallal.
 • Cristel meie pesamuna ja pärijannat on kliinikus alati tore kohata. Muretu meel ja suur positiivne suur energia muudavad ta meile vaga väärtuslikuks.
 • Cristel on meie armas tubli töömesilane, kes nokitseb vaikselt omaette ja vaatab, et kõik meie patsientide tellimused saaks posti. Justkui imeväel ilmuvad meie jaoks vajalikud töövahendid, rätikud saavad puhtaks ja ilusti kappi jne. Palju palju õnne meie armas eesliini töötaja!
 • Asjalik ja toimekas haldjapiiga!
 • Soovin Cristelile palju edu.Ta on armas, tark noor inimene ja kindlasti on tema tulevik helge!
 • Ta on väga tore tüdruk. Hea haldjas, kes hoiab meil kõik korras!